ALAŞIM GELİŞTİRME

 
 

Gelişen teknoloji  ve üretim yöntemleri ile birlikte ihtiyaç duyulan malzeme özellikleri standartlar üzerine kurgulanmış alaşımlar ile elde edilememektedir. 

Özellikle savunma sanayi  ve havacılık sektörünün hız kazanması ile birlikte yeni nesil elektrikli araçların yaygınlaşması sonucunda ihtiyaç duyulan malzeme özelliklerinin sağlanması ve bir adım öteye görütülerek geliştirilmesi amacı ile kimyasal kompozisyonların genişletilerek alaşım tasarımının yanı sıra modifikasyon uygulamarı yapılmaktadır. 

Bu parametreler birbirine bağlı olmakla birlikte, kalite ve emniyeti gerekliliklerinin artışına bağlı mühendislik araştırmalarının ve üretim yöntemlerinin temelini oluşturmaktadır.
 
 
 
 
Deltal otomotiv,  kendi bünyesinde yapmış olduğu literatüre uygun araştırma-geliştirme çalışmalarını, yüksek teknoloji avantajı  ile ürünleri iyileştirmeye ve yeni alaşım denemelerini gerçekleştirmeye devam ettirmekte, alternatif alaşım kompozisyonlarının entegresi ile;  performansı yüksek  malzeme eldesi  ve iyileştirilmiş mekanik özelliklerinin yanı sıra fiziksel özelliklerinin de geliştirilmesiyle mevcut müşterilerine ve yeni sektörlere hizmetini sürdürmektedir.
 
 

Bu çalışmalar prosesimizde adapte edilmiş özel ürün uygulamaları ile müşterilerimize  vakit ve zaman kazandırmanın yanı sıra mekanik özelliklerde sağlanan iyileştirmeler ile ağırlık avantajı sağlamış bu doğrultuda ürün ağırlıklarında hafifletmelere imkan yaratmıştır.

Çelik bazlı üretilen bir çok parçanın yenilikçi alüminyum alaşımları ile üretim imkanı sayesinde ağırlık ve mali avantajın yanı sıra hacim kaynaklı esnek tasarım imkanı da sunmuştur.
 

 


Artan sektör ve müşteri taleplerine yanıt olarak geliştirilmekte olan alaşım kompozisyonlarının yanı sıra, kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz
Ar-Ge faliyetleri ülkemizde  ilk olarak altına imza atılan bir çok yöntemin adaptasyonu ile birlikte literatüre de katkı sağlamıştır.

Deltal Otomotiv San. Tic. A.Ş.

CONTACT FORM

How can we help you?

TOP